דף הבית

סרן יובל אבידר נפל בקרב שריון בסיני בערב סוכות ה-10/10/1973 כשהוא בן 23.

banner-pic3בשנת 1993 הוציאה המשפחה ספר לזכרו בשם “יובל שלנו”, אשר עומד במרכזו של אתר הנצחה זה.  אתר האינטרנט הוקם במטרה להפוך את הספר, את דמותו המיוחדת ואת סיפור חייו השורשי של יובל לנגיש וזמין יותר למשפחה, לחברים ולציבור, ובמיוחד לבני הדורות הצעירים.
האתר כולל את העתק הספר, גלריית תמונות ומסמכים וכן בלוג בשם “הרהורים” בו מועלים הספדים, רשימות, שירים ומסמכים הקשורים להנצחתו של יובל.  אתם מוזמנים להירשם לאתר על מנת לקבל מאיתנו מידי פעם עידכונים וחומרים שונים על יובל וכן
מוזמנים ליצור קשר עימנו ולהעביר לנו תגובות, רשימות ו”הרהורים” משלכם אשר נשמח לפרסם באתר.

 

תקציר קורות חייו:
יובל אבידר נולד ב-24.12.1950 בקיבוץ יפתח באצבע הגליל, בן בכור לקיבוץ ולהוריו חסידה ואלדד יוצאי הפלמ”ח שהיו ממקימי הקיבוץ.Yuval 003
שנות ילדותו עברו עליו ביפתח ובקיבוץ הגושרים, לשם עברה המשפחה בשנת 1953 ובשכונת אפרידר בעיר אשקלון, לשם עברה המשפחה כעבור ארבע שנים.
את לימודיו עשה יובל בבית-הספר היסודי “בית יחזקאל” ובבית הספר התיכון העירוני ע”ש תגר באפרידר-אשקלון, כתלמיד המגמה הריאלית. כל שנות לימודיו התבלט יובל בתפיסה מהירה ובהצטיינות בלימודים. תעודת הבגרות שלו היא מצוינת, אך בנוסף לכך התבלט באישיותו המיוחדת וברב-הגוניות של תחומי התעניינותו ופעילותו.

הוא עסק בתחומי ספורט שונים ואהב מאוד לטייל לאורכה ולרוחבה של הארץ. תחביבו העיקרי של יובל היה איסוף מטבעות עתיקות, בו עסק בטיוליו ברחבי הארץ ובעיקר בחופה של אשקלון. כך הצליח לרכוש אוסף מטבעות מרשים, אשר נשאר בעזבונו. שעות רבות מאוד בילה יובל בקריאת ספרים  בתחומים שונים: ספרות יפה, שירה, ספרי מדע והיסטוריה. משהתבגר החל להתעניין במיוחד בתחומי הפסיכולוגיה והחברה ואף בפרה-פסיכולוגיה. בהיותו בעל כושר ביטוי מצוין בכתיבה נהג לכתוב רשימות, שירים ומכתבים רבים על אירועים שחווה והעלה על הכתב את מחשבותיו ותחושותיו. רבים ממכתביו נשארו בעזבונו ומסייעים לנו להכירו. יובל היה דמות דומיננטית בחברתו והיה אהוב על חבריו שראו בו מעין אידיאל ורצו להידמות אליו.

יובל גויס לצה”ל בראשית אוגוסט 1969 והתנדב לחיל השריון. לאחר סיום תהליך ההכשרה שכלל קורס מפקדי טנקים וקורס Yuval 004קצינים הוא הוצב בבית הספר לשריון ושרת כמדריך בקורס מפקדי טנקים (קמ”ט) כמפקד מחלקה, כסגן מפקד פלוגה וכמפקד פלוגה והכשיר “דורות” רבים של מפקדי טנקים. הוא זכור לרבים כמדריך ומפקד מעולה.

ביום פרוץ מלחמת יום-הכיפורים והוא כבר בעיצומה של חופשת-השחרור הוזעק ונקרא למפקדת גייסות השריון, ומיד הוצב כמפקד פלוגת טנקים בגדוד 433 בחטיבה 500 שנשלחה לסיני. במשך לילה תמים אירגן את פלוגתו – פלוגת מילואים – ולמחרת ירד הכוח  לסיני והצטרף ללחימה. במשך ארבע יממות רצופות נלחם יובל בראש פלוגתו בקרבות בלימה קשים, בעיקר בגזרה המרכזית, באוגדתו של ברן.

ביום י”ד בתשרי תשל”ד (10.10.1973), ערב סוכות, בשעות הצהרים, נפגע יובל ונהרג על-גבי הטנק שממנו פקד על פלוגתו באזור “הברגה”, מול גשר פירדאן לא הרחק מתעלת סואץ.

לשמו ולזיכרו נכתב הספר, הוצבה אנדרטה במרכז מושב בית זית  בשם “יד-יובל” והוקם אתר זה.Yuval 002

 

משפחת אבידר